Výroba elektrického Volkswagenu ID.3 začne už 4. novembra1. November 2019

Automobilka Volkswagen zaháji oficiálne výrobu svojho prvého, elektrického modelu ID.3 už 4. novembra. Udeje sa tak v nemeckej fabrike vo Zwickau. Pre VW to bude veľký deň, keďže túto fabriku prestavuje na elektrické autá od roku 2018. Budú sa tu vyrábať aj luxusné, športové autá na elektrický pohon postavené na platforme MEB.

Na slávnostnom otvorení fabriky vo Zwickau bude aj kanclérka Merkelová a šéf skupiny VW Dr. Herbert Diess. Model Volkswagen ID.3 je prvým čisto elektrickým autom z dielne VW, ktorý predznamená veľkú elektrickú ofenzívu bežných, ale aj luxusných, športových automobilov na elektrický pohon z dielne koncernu VW. Po kompletnej transformácii fabriky v roku 2021, by sa malo jednať o najúčinnejší závod na výrobu elektrických automobilov v Európe.

Volkswagen sľúbil, že závod vo Zwickau bude najväčší v Európe s ročnou kapacitou 330.000 automobilov. Od roku 2021 by mala fabrika vyrábať šesť elektrických modelov založených na platforme MEB, pre značku Volkswagen, Seat a tiež luxusné, športové autá značky Audi.

Prvé čisto elektrické auto Volkswagen ID.3 sa do predaja dostane približne v polovici roka 2020.

zdroj: motor1.com