Vynovené Lamborghini Huracan EVO má výkon 630 koní8. Január 2019

Automobilka Lamborghini predstavila približne v polovici predajného cyklu vylepšený model luxusného, športového auta Lamborghini Huracan EVO, ktoré dostalo silnejší motor a nový exteriér a interiér.

Najdôležitejšou zmenou je vyladený atmosférický motor V10 o objeme 5.2 litra, ktorý teraz generuje výkon 630 HP a krútiaci moment 600 Nm (tak ako u verzie Performante). Luxusné, športové autá Lamborghini Huracan EVO s nízkou hmotnosťou 1.422 kg dokážu teraz zrýchliť z 0-100 km/h za 2.9 sekundy (o 0.3 sekundy rýchlejšie ako predtým) a majú maximálnu rýchlosť 325 km/h.

Ďalšou významnou zmenou je prijatie riadenia zadných kolies, čo zaisťuje mimoriadnu obratnosť. Lamborghini tiež aktualizovalo aktívne zavesenie kolies s okamžitým prispôsobením tlmičov a vylepšený je aj systém pohonu všetkých kolies, ktorý podporuje prenos výkonu len na jedno koleso.

Nové Lamborghini Huracan EVO prichádza aj s vylepšeniami exteriéru. Zadná časť tohto luxusného, športového auta má dvojitý výfuk a agresívnejší nárazník. Predná časť je vybavená špičkovým nárazníkom s rozdeľovačom a vstavaným krídlom pre lepšiu aerodynamiku. Nové sú tiež 20´´ originál disky Lamborghini v dizajne Aesir.

Veľkou zmenou prešiel aj interiér, kde dominuje na stredovej konzole veľký 8.4 palcový dotykový displej, ktorý je možné ovládať aj gestami. Cez toto ovládanie je možné nastaviť takmer všetko, vrátane sedadiel, klimatizácie, Apple CarPlay, etc. Systém podporuje aj hlasové ovládanie a možný je aj telemetrický systém s dvojitou kamerou, v prípade, že chcete svoje luxusné, športové auto Huracan EVO zobrať na okruh.

Luxusné, športové autá Lamborghini Huracan EVO pôjdu do predaja na jar tohto roka, pričom vo voliteľnej výbave budú aj balíčky Style, Carbon a mnoho ďalších vylepšení.

zdroj: motor1.com