Výkonnejšia verzia Audi E-Tron S sa blíži do predaja10. November 2019

Automobilka Audi to s ofenzívou luxusných, športových automobilov na elektrický pohon myslí ozaj vážne. V predaji je už crossover Audi E-Tron, ktorý by mal už časom dostať aj svoju výkonnejšiu verziu Audi E-Tron S.

Ostrejšia verzia sa už testuje, čo naznačujú obrázky a videá na ktorých je vidieť model podobný s E-Tron, ktorý má agresívnejšiu prednú masku, nový zadný difúzor a športovejšie doplnky. Luxusné, športové autá na elektrický pohon sú výkonovo ťažšie identifikovateľné, keďže nemajú výfuky, ktoré by silný motor odhalili.

Pokiaľ ide o luxusné, športové autá Audi E-Tron S, o výkone sa toho zatiaľ moc neviem. Štandardné Audi E-Tron ponúka v režime Boost Mode výkon 402 HP. Dá sa očakávať, že S- ková verzia by generovala výkon okolo 500 HP.

Keď Audi v roku 2015 predstavilo pôvodný koncept E-Tron, mal pod kapotou trojicu motorov (dva vzadu a jeden vpredu). Štandardné, luxusné, športové autá Audi E-Tron, ktoré sú aktuálne v predaji majú len dvojicu motorov. Dá sa teda predpokladať, že športovejšia verzia Audi E-Tron S by mohlo konštrukciou nadviazať na koncept s trojicou motorov.

zdroj: motor1.com