Volkswagen zvažuje ostrejšiu verziu modelu ID.3 GTX1. Máj 2021

Automobilka Volkswagen predstavila nové, výkonné, luxusné, športové autá ID.4 GTX. Mal by to byť začiatok novej rady výkonných automobilov Volkswagen. Klaus Zellmer, člen predstavenstva VW pre predaj a marketing, povedal pre Auto Express, že podobná verzia by mohla existovať aj u modelu Volkswagen ID.3.

Volkswagen ešte neurobil rozhodnutie, či sa luxusné, športové autá Volkswagen ID.3 GTX dostanú do predaja, každopádne automobilka o tom uvažuje. Do predaja sa dostane určite viac modelov GTX, pričom správy o ostrejšej verzii Volkswagenu ID.3 siahajú ešte do minulého roka. Vtedy sa hovorilo o debute v roku 2024, pričom do úvahy pripadal názov Volkswagen ID.3 R.

Štandardný Volkswagen ID.3 má pod kapotou elektromotor s výkonom 204 HP a krútiaci moment 310 Nm. Ide o fakticky totožný výkon ako ponúka aj väčší model Volkswagen ID.4. Luxusné, športové autá Volksagen ID.4 GTX majú pod kapotou dvojmotorový elektrický systém, ktorý poháňa prednú a zadnú nápravu. Nie je isté, či by menší model ID.3 zvládol prijať takto veľký systém pohonu, každopádne Volkswagen ID.4 GTX ponúka výkon 295 HP a zrýchlenie z 0-100 km/h za 6.2 sekundy.

zdroj: motor1.com