Volkswagen (ne)mení v USA názov na Voltswagen30. Marec 2021

Najskôr to vyzeralo ako vtip, potom ako realita a nakoniec je to marketingový ťah. Novým oficiálnym názvom automobilky VW v USA nebude Voltswagen Amerika. Prechod na toto označenie sa mal oficiálne uskutoční v máji tohto roka.

Šéf VW v USA Scott Keogh k tomu povedal: ´´Možno meníme v našom názve písmeno ´´K´´ za ´´T´´, nemeníme ale to, čo sa naša značka zaviazala už dávno, vyrábať najlepšie autá vo svojich kategóriách. Myšlienka ´´ľudového vozidla´´ je samotnou štruktúrou nášho bytia. Od začiatku nášho prechodu na elektrické vozidlá sme hovorili, že chceme vyrábať a predávať elektrické autá pre milióny zákazníkov a nie elektrické, luxusné, športové autá pre milionárov. Táto zmena názvu hovorí, že sme stále automobilka pre milióny ľudí, pričom naša budúcnosť je prinášať dostupné elektrické autá ľuďom.´´

VW mal rozlišovať medzi svojimi elektrickými vozidlami a vozidlami so spaľovacím motorom. Elektrické autá chcel predávané pod značkou a logom Voltswagen a klasické autá so spaľovacím motorom ponesú stále logo VW.

Automobilka VW má v USA veľmi smelé plány. Aktuálne tam síce ponúka len jeden elektrický model (VW ID.4), každopádne do roku 2025 sa VW zaviazalo, že predá na celom svete milión elektrických automobilov. V celej skupine, do ktorej patria aj luxusné, športové autá Audi, Bentley, Porsche, Lamborghini alebo Bugatti, by chcel VW do roku 2029 predstaviť viac ako 70 elektrických modelov.

zdroj: motor1.com