Rolls-Royce Phantom Oribe má individuálnu výbavu Hermes2. Máj 2021

Nie je nič výnimočné, keď luxusné, športové autá Rolls-Royce Phantom dostanú zvláštnu individuálnu výbavu. Automobilka teraz predstavila projekt Rolls-Royce Phantom Oribe, ktorý sa inšpiruje štýlom japonskej keramiky zo 16. storočia. Rolls-Royce na projekte spolupracoval s Hermes.

Model má jedinečnú dvojfarebnú karosériu, pričom horná časť je vo farbe Oribe Green, čo je farba vytvorené špeciálne pre zákazníka. Kúsok krémovej bielej farby okolo spodnej časti doplňuje zelenú, ktorá ladí so zeleno- krémovou glazúrou starožitnej japonskej keramiky Oribe. Zákazník si vyžiadal použitie farby aj na jeho súkromné lietadlo, ktoré tak bude ladiť s jeho luxusným, športovým autom Rolls-Royce Phantom. Pre značku Rolls-Royce ide o výnimočný krok.

Interiér tohto luxusného, športového auta je miesto, kde Hermes prináša svoj špeciálny nádych. V celom rozsahu je použitá koža Hermes Enea Green, ktorá pokrýva sedadlá, volant, rukoväte alebo otočné ovládače pre klimatizáciu. Zelená koža je použitá aj hornej časti prístrojovej dosky, ovládacej ploche, stĺpikoch, priehradke palubnej dosky, stredovej konzole, v batožinovom priestore, ľadničke alebo na schránke pre karafu.

Jedným z najvýraznejších prvkov sú však mriežky reproduktorov, ktoré sú vyrobené z dreva. Nástupné lišty sú vyrobené z perforovaného orechu Open Pore Royal Walnut, ktorý zdobí aj výplne dverí, konzole a opierky piknikového stolu. Podlahové rohožky dopĺňajú zelené a drvené farebné schéma tohto luxusného, športového auta. Ďalším doplnkom je ručný motív koňa na galérii dreva Phantom Open Pore Royal Walnut, ktorý je chránený za sklom.

Luxusné, športové autá Rolls-Royce Phantom sa predávajú za cenu okolo 400.000 EUR. Cena takto špeciálne upravenej verzie nebola zverejnená, každopádne určite ide o navýšenie v stovkách tisíc EUR.

zdroj: motor1.com