Ročná produkcia Rimac C_Two je už vypredaná20. Január 2021

Chorvátska firma Rimac predstavila luxusné, športové auto Rimac C_Two v podobe prototypu ešte v roku 2018, pričom už o niečo neskôr sa objavili zvesti, že produkcia je vypredaná. Nebola to úplne pravda, keďže šéf Rimac Mate Rimac na Facebooku potvrdil, že produkcia je vypredaná na prvý rok výroby.

Až doteraz pritom Rimac nezverejnil sériovú verziu ani oficiálny názov, ako sa tieto luxusné, športové autá budú volať. Šéf Rimac oznámil, že samotné predanie ročnej produkcie znamená, že model si objednal predajca. Mateo Rimac ale nemá obavy z predaja celkovej produkcie, ktorá bude obmedzená len na 150 kusov.

Už čoskoro by mal Rimac odhaliť produkčnú verziu a názov modelu. Rimac v súčasnej dobe pripravuje tri marketingové/prezentačné vozidlá, ktoré budú slúžiť na predstavenie, mediálne jazdy a zákaznícke testy. Elektrické, luxusné, športové autá Rimac C_Two sú stále vo vývoji a tak firma nechce, aby zákazník dostal nejakú nedokončenú verziu.

Rimac sľubuje u modelu výborné výkony. Luxusné, športové autá Rimac C_Two by mala poháňať štvorica elektromotorov s celkovým výkonom 1.914 HP. Maximálna rýchlosť bude údajne až 412 km/h a z rýchlenie z 0-100 km/h zvládne model za 1.9 sekundy.

zdroj: motor1.com