Prach z Mesiaca vo farbe na Aston Martin Valkyrie2. Február 2018

Luxusné, športové autá Aston Martin Valkyrie by so svojím futuristickým dizajnom mohli hrať v nejakom sci-fi filme. Na vývoji týchto superšportov sa okrem spoločnosti Gaydon podiel aj tím Red Bull Advanced Technologies. Ak by ste mali o tento automobilový klenot záujem, máte smolu, keďže celá produkcia je už vypredaná. Jeden z majiteľov sa ale na instagrame pochválil zvláštnou výbavou jeho modelu.

Jeho Aston Martin Valkyrie bude mať červenú farbu Lunar, ktorá obsahuje prach z Mesiaca! Skutočná skala z mesiaca bude rozdrvená na prach a ten sa primieša do červenej farby.

Majiteľ tohto luxusného, športového auta nezverejnil cenu takejto špecifikácie. Jeho Aston Martin Valkyrie ale vychádza zo špecifikácie Pure, ktorá stojí viac ako 2 milióny EUR. Takto špecifický model s unikátnou výbavou bude ale určite výrazne drahší.

Aston Martin Valkyrie, majstrovské dielo konštruktéra F1 Adriana Neweyho, má pod kapotou atmosférický motor V12 o objeme 6.5 litra, ktorý je doplnený o elektromotor a ponúka kombinovaný výkon 1.130 HP. Hmotnosť tohto luxusného, športového auta je len 1030 kg, čo zaručuje, že o extrémne jazdné výkony nebude núdza.

Aston Martin plánuje okrem cestnej verzie Valkyrie aj 25 kusov modelu, ktorý bude určený na závodne trate. Pôjde o konkurenciu pre luxusné, športové autá Ferrari FXX K Evo a McLaren P1 GTR.

zdroj: motor1.com