Pozoruhodná špecifikácia zákazníckeho auta Hennessey Venom F517. Júl 2021

Hennessey sa postupne vypracoval z úpravcu až na firmu, ktorá dokáže sama vyvinúť luxusné, športové auto, pričom jej model Hennessey Venom F5 by dokonca rád prekonal rýchlostný rekord. Auto v hodnote viac ako 2 milióny dolárov pôjde od predaja len v obmedzenej sérii 24 kusov.

Podnikateľ Howard Panes si objednal jeden kus Hennessey Venom F5, ktorý dostal pozoruhodnú farbu Arione Blue a oranžové akcenty. Auto bude pravdepodobne registrované v USA a jeho nový majiteľ s ním nebude môcť najazdiť viac ako 2.500 míľ. Ide o to, že prvé luxusné, športové autá Hennessey Venom F5 sú vyrobené na zákazku a chýba im federálna homologácia. Sú registrované len ako autá na show, keďže nemajú ani airbagy.

V polovici decembra 2020, keď bola predstavená produkčná verzia, mal výrobca predanú už asi polovicu produkcie. Aktuálne nie je jasné, koľko kusov je ešte voľných a ani to, či sa do predaja dostane aj špeciálne luxusné, športové auto Hennessey Venom F5 GTR, ktoré by malo mať extrémne vysoký prítlak. O tejto verzii hovoril na začiatku roka majiteľ automobilky John Hennessey.

Postupom času ako prichádzajú do predaja rôzne extrémne výkonné, luxusné, športové autá na elektrický pohon, by mohlo byť Hennessey Venom F5 jedným z posledných klasických superšportov so spaľovacím motorom. Pod kapotou sa ukrýva biturbo motor V8 o objeme 6.6 litra, prezývaný ´´Fury´´, ktorý generuje výkon 1.817 HP a krútiaci moment 1.617 Nm.

Luxusné, športové autá Hennessey Venom F5 dokážu zrýchliť z 0-100 km/h za 2.6 sekundy, z 0-200 km/h za 4.7 sekundy, z 0-300 km/h za 8.4 sekundy a z 0-400 km/h za 15.5 sekundy. Maximálna rýchlosť modelu by mala byť až 500 km/h. V prípade reálne nameranej hodnoty by sa prekonaním tejto rýchlosti stalo Hennessey Venom F5 najrýchlejším autom na svete.

zdroj: motor1.com