Porsche vysvetľuje aké výborné má brzdy1. Február 2018

Automobilka Porsche chce, aby ste vedeli tri veci. Za prvé, luxusné, športové autá Porsche majú najlepší brzdy na svete. Vo videu, ktoré Porsche zverejnilo, používa slová ako jednoznačné, nekompromisné a vždy špičkovo znejúce. Týmito slovami svoje brzdy vo videu popisuje.

Za druhé, brzdy Porsche sú obrovské, takže samotná veľkosť môže viesť k tomu, ako sa rozdielne sa opotrebujú platničky, čo môže prinášať určitý zvukový prejav. Vo videu sa hovorí, že ´´je nutné, aby brzdy Porsche boli navrhnuté s veľkými kotúčmi a platničkami. V dôsledku veľkých povrchov sa môže meniť rozloženie tlaku pri nízkych rýchlostiach, čím sa mení sklon k podložke.´´

Treťou pozoruhodnou vecou bŕzd Porsche je, že niekedy kvíkajú. Väčšinou to ale znamená, že nejde o nič zlé. Porsche tento jav vysvetľuje vo videu, kde ho podrobne popisuje.

Podstatou celého javu je, že všetky veci vibrujú s rezonančnou frekvenciou a keď sa na brzdové strmene uplatní správne množstvo tlaku, môžu sa chovať ako reproduktory a vysielať zvuk. Väčšina brzdových doštičiek má úchytku, ktorá sa ľahko dotýka kotúča, keď je materiál opotrebovaný, čím sa môže kývať. V takom prípade je počuť klepanie, čo samozrejme nie je v poriadku.

Na záver treba povedať, že ak brzdy na vašom luxusnom, športovom aute Porsche trhajú, treba ísť na kontrolu. Ak len pískajú, naštartujte motor a užívajte si jazdu.

zdroj: motor1.com