Porsche údajne pripravuje nový hyperšport GT116. Júl 2021

Luxusné, športové autá Porsche sú aktuálne v predaji vo veľmi širokej škále, ktorá zahŕňa klasický model 911, 718, Macan, Cayenne, prípadne elektrický Taycan. Treba ale povedať, že automobilke momentálne chýba skutočná vlajková loď. To sa môže čoskoro zmeniť, aspoň teda ak sa potvrdia prezentované informácie.

Austrálsky Drive hovorí, že automobilka pripravuje už vo finálnej podobe nové, luxusné, športové autá, ktoré by mali stáť na samom vrchole portfólia. Informácie hovoria, že Porsche už dokonca dostalo od niektorých VIP klientov predčasné zálohy.

Nový hyperšport Porsche by mal byť oznámený budúci mesiac. Luxusné, športové autá Porsche GT1 budú mať motor v strede, čím bude nový model nadväzovať na legendárne Porsche Carrera GT, resp. Porsche 918.

Treba ale povedať, že oficiálne nie je nič potvrdené, musíme si preto počkať. V prípade, že sa špekulácie potvrdia, bude zaujímavé sledovať, či Porsche použije najnovšiu generáciu Porsche 911 ako základ pre nový hyperšport, alebo miesto toho bude základ auta tvoriť nejaký špeciál z motoristického športu. Len na pripomenutie, minulý rok v decembri Porsche provokovalo štúdiou tzv. súťažného auta LMDh pre majstrovstvá sveta a teraz sa objavujú správy, že nový hyperšport by mal vychádzať práve z tohto modelu.

zdroj: motor1.com