Porsche Macan by mohlo byť po roku 2024 len čisto elektrické10. Február 2020

Automobilka Porsche je význačný predajca luxusných, športových automobilov, pričom nie je prekvapením, že najpredávanejším modelom nie je legendárne Porsche 911, ale crossover Porsche Macan. Dôvod tohto faktu je jasný, cena a doba. Elektrifikácia navyše postupuje rýchlym tempom a tak sa budúci rok dočkáme čisto elektrického modelu Porsche Macan.

Počas niekoľkých rokov by malo Porsche ponúkať v predaji Porsche Macan jednak so spaľovacími motormi, ale tiež čisto na elektrický pohon. Správy naznačujú, že spaľovací pohon bude existovať najmenej 3 roky. Iný zdroj hovorí, že časový rámec je pomerne flexibilný a bude záležať ako sa vyvinie technológia batérii.

Luxusné, športové autá Porsche Macan nedávno dostali facelift pre rok 2019, pričom budúca generácia by mala prísť v roku 2021, s tým, že do predaja pôjde v roku 2022.

O tom, že model Porsche Macan je pre Porsche veľmi dôležitý, nie je pochýb. Len v USA predalo Porsche v roku 2019 viac kusov Porsche Macan, ako bol celkový predaj všetkých ďalších luxusných, športových automobilov Porsche.

zdroj: motor1.com