Porsche 718 Cayman GT4 príde s výkonom 420 koní3. Február 2019

porsche-cayman-gt4-.IIILuxusné, športové autá Porsche 718 Cayman GT4 by mali debutovať cez leto na festival Goodwood of Speed, pričom podľa posledných informácii by mal byť pod kapotou rovnaký motor ako má aj okruhová verzia Clubsport, t.j. atmosférický šesťvalec s objemom 3.8 litra. Nový model Porsche 718 Cayman GT4 by mal mať výkon 420 HP.

Najskôr pôjde toto luxusné, športové autopredaja len so šesťstupňovým manuálom, pričom v roku 2020 by mal prísť aj dvojspojkový automat. Verzia Porsche 718 Cayman GT4 určite nebude tak sparťansky vybavená, ako okruhová, každopádne určite sa dá čakať menej luxusného vybavenia, čo by malo ušetriť asi 50 kg. hmotnosti.

Zábery z testovanej, zamaskovanej verzie Porsche 718 Cayman GT4 dávajú pomerne dobrú predstavu, ako bude toto luxusné, športové auto vyzerať. Oproti Porsche Cayman GTS bude mať nové GT4 väčšie prietoky vzduchu v prednej časti, pravdepodobne na chladenie motora a bŕzd. Zadnú časť doplní pevné krídlo. Dvojité výfuky budú širšie a výraznejší je aj zadný difúzor. Verzia Clubsport má dvere a krídla z uhlíkových vlákien, každopádne nie je jasné, či sa tento materiál objaví aj v civilnej verzii.

zdroj: motor1.com