Nový Mercedes-Benz S musí do servisu kvôli problému s riadením25. Január 2021

Luxusné, športové autá Mercedes-Benz S určite patria medzi najlepšie na svete, každopádne nič nie je dokonalé. Daimler investoval neuveriteľných 730 miliónov EUR do svojej fabriky Factory 56 v Sindelfingen, aby ju pripravil na výrobu nového modelu W223. Aj napriek tomu, už pár mesiacov po zahájení výroby, musí  ísť nová vlajková loď Mercedesu do servisu.

Dôvodom prečo musia nové, luxusné, športové autá Mercedes-Benz S (W223) ísť do servisu, sú vnútorné spojovacie tyče, ktoré v najhoršom prípade môžu viesť k vážnym problémom s riadením. Majitelia nových vozidiel Mercedes-Benz S sú dôrazne vyzvaní, aby prišli do servisu, kde im budú vnútorné spojovacie tyče skontrolované a v prípade potreby bezplatne vymenené.

Podľa hovorcu Mercedes-Benz sa zvoláva až 1.400 vozidiel Mercedes-Benz S, pričom majitelia sú informovaní o nutnosti okamžitej návštevy servisu. Automobilka vysvetľuje, že luxusné, športové autá Mercedes-Benz S nemusia mať vnútornú spojovaciu tyč určenú priamo pre tento model. V takom prípade nemusí tento diel trvalo odolať náporom z jazdy.

Komponent je dodávaný dodávateľom popredu ako kompletná jednotka, ktorá je potom inštalovaná do vozidla vo Factory 56. Celý výrobný proces novej vlajkovej lode Mercedes-Benz je ale len tak silný, ako silný je najslabší článok. Rovnaký komponent by mal byť dodávaný aj pre luxusné, športové autá Mercedes-Maybach a tiež pre elektrický Mercedes-EQS, ktorý príde v tomto roku.

zdroj: motor1.com