Nové puristické Porsche 911 R asi bez výrobného limitu5. September 2017

Puristickou hviezdou autosalónu v Ženeve bolo v roku 2016 luxusné, športové auto Porsche 911 R, ktoré malo atmosférický motor a manuálnu prevodovku. Išlo o špeciálnu edíciu, ktorá bola limitovaná na 911 kusov. Nie je prekvapením, že hodnota modelu medzi zberateľmi výrazne vzrástla. Jeden predajca z Nórska skúsil auto predať za 770.000 dolárov, zatiaľ čo ďalší prišiel s cenou 1.25 milióna dolárov.

Zdá sa, že dopyt zákazníkov o tento puristický model vypočulo aj Porsche, ktoré oznámilo, že zvažuje dostať do predaja podobné luxusné, športové auto. Nepôjde ale o obmedzenú edíciu, ale pravidelný výrobný model.

Dobrú správu (asi nie pre majiteľov modelu Porsche 911 R) zverejnil Michael Steiner z Porsche, s ktorým sa Autocar rozprával počas predstavenia luxusného, športového crossoveru Porsche Cayenne. Zatiaľ nie je známe, či nová verzia Porsche 911 R bude vychádzať zo súčasnej generácie alebo pôjde o model novej generácie 992, ktorý by mal prísť na konci desaťročia. Každopádne súčasný model má pred sebou ešte pomerne veľa času, takže sa zdá, že nová puristická verzia Porsche 911 R bude vychádzať zo súčasného modelu.

zdroj: motor1.com