Nové Audi RS6 Avant od ABT má 690 koní7. Február 2020

Luxusné, športové autá Audi RS6 Avant sú fakticky praktickým superšportom, ktorý má pod kapotou 600 HP, pohon štyroch kolies, odvezie 5 osôb a v prípade potreby aj ďalšiu sadu pneumatík vo veľkom batožinovom priestore. Pre ABT samozrejme žiaden výkon nie je dostatočný, takže prichádza aj s balíkom pre najnovšiu generáciu Audi RS6 Avant.

Očakáva sa, že ABT príde niekedy na jar s ešte lepším balíčkom Audi RS6-R, každopádne jeho predzvesťou je súčasná úprava, ktorá vylepšuje twin-turbo motor V8 o objeme 4.0 litra na výkon 690 HP. Luxusné, športové autá Audi RS6 Avant od ABT majú vylepšenú riadiacu jednotku motora, ktorá prináša vylepšený výkon a tiež zvukový prejav.

Okrem úpravy motora prináša ABT aj celý rad ochranných opatrení motora, aby si zákazník bez obmedzenia vychutnal celý výkon, aj s dôrazom na ochranu motora. Luxusné, športové autá Audi RS6 Avant ABT dokážu zrýchliť z 0-100 km/h za 3.3 sekundy. ABT neuvádza, či úpravou prešiel aj podvozok, každopádne Audi RS6 Avant ABT jazdí na nových 22´´ originál diskoch ABT.

Ako bude vyzerať kompletný balík ABT Audi RS6-R, ktorý príde na jar, nie je úplne jasné. Už z výsledkov minulej generácie sa ale dá predpokladať, že táto verzia bude mať výkon nad hranicou 700 HP.

zdroj: motor1.com