Nástupca Koenigsegg Agera RS bude obmedzený len na 125 kusov6. Január 2019

koenigsegg-ragnarok-2019Výrobca luxusných, športových automobilov Koenigsegg plánuje nástupcu svojho modelu Agera RS, pričom podľa švédskeho denníka Dagens Industri pôjde nový model do predaja v počte len 125 kusov.

Nový model tohto luxusného, športového auta, ktorý je zatiaľ známy pod menom Koenigsegg Ragnarok, by mal byť oficiálne predstavený v marci na autosalóne v Ženeve. Hyperšport Koenigsegg by mal byť ľahší a výkonnejší ako súčasná Agera RS. Tá má pritom suchú hmotnosť len 1315 kg a pod kapotou bi-turbo motor V8 o objeme 5.0 litra, ktorý generuje výkon 1300 HP. Maximálna rýchlosť Koenigsegg Agera RS je až 444 km/h, nový model by mal byť ešte rýchlejší.

Cena nového modelu bude určite vyššia ako 2 milióny dolárov, pričom podľa informácii zo Švédska má Koenigsegg už teraz zaistený odbyt pre viac ako polovicu produkcie týchto luxusných, športových automobilov.

Meno Koenigsegg Ragnarok nie je oficiálne. Očakáva sa, že automobilka už tradične pomenuje svoj nový model menom z nórskej mytológie. Presné meno nástupcu Koenigsegg Agera RS by ale malo byť známe pri premiére v Ženeve.

zdroj: motor1.com