Mercedes si registroval ochrannú známku na novú triedu O11. Február 2019

2019-Mercedes-AMG-A35-4MATIC-1Na začiatku roka si automobilka Mercedes-Benz registrovala v USA ochranné známky na označenie GLS 600, GLS 680 a S 680. Predpokladá sa, že tieto označenia ponesú luxusné, športové autá Mercedes-Maybach.

Teraz po nejakom čase prišiel Mercedes-Benz s ďalšou registráciou, ktorá obsahuje označenie O120, O 140, O 180 a O 200. Ide o registráciu z dňa 4. februára, ktorá sa vzťahuje na motorové vozidlá. Toto označenie by tak mohlo byť použité na luxusné, športové autá, SUV, dodávky, kamióny alebo autobusy Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz momentálne používa označenie O pre rodinu mestských autobusov. Najnovší mestský autobus Mercedes-Benz Citaro je tiež označovaný ako O530. Označenie s menším číslom nedáva u autobusu veľký zmysel a navyše registrácia označenia je na písmeno O, ktoré je oddelené od číslice.

Aj z tohto by sa dalo odvodiť, že Mercedes-Benz by mohol nové označenie použiť na menšie vozidlá pohybujúce sa po meste. Samotná registrácia ochrannej známky pritom automaticky neznamená, že Mercedes ju reálne použije na nejakom svojom vozidle.

zdroj: motor1.com