Lister upravil elektrický crossover Jaguar I-Pace5. November 2019

Firma Lister upravil prvé, elektrické SUV od Jaguar. Ako základ pre úpravu karosérie, interiéru a vylepšený výkon slúžia luxusné, športové autá na elektrický pohon Jaguar I-Pace.

Firma zatiaľ neposkytla veľa informácii a mechanických vylepšeniach, každopádne naznačuje aktualizáciu softwaru so zvýšeným výkonom a krútiacim momentom. Luxusné, športové autá Jaguar I-Pace od Lister by mali zvládnuť zrýchlenie z 0-100 km/h okolo 4 sekúnd. Neviem či došlo aj k nejakej úprave batérii, takže skôr sa zdá, že vyšší výkon bude na úkor menšie dojazdu, ktorý je štandardne u Jaguar I-Pace 377 km.

Lister SUV-E Concept má nižšiu hmotnosť vďaka použitiu uhlíkových vlákien na prednom nárazníku, streche, zadnom nárazníku a rovnakou redukčnou diétou prešiel aj splitter a spojler. Z uhlíkových vlákien je dostupný aj rámček mriežky alebo blatníky. Vo výbave môže nájsť aj titánové originál disky a keramické brzdy. Firma hovorí, že vďaka vylepšeniam klesla hmotnosť tohto luxusného, športového auta o 100 kg.

Interiér od Lister je kompletne v jemnej koži Nappa, pričom zákazníci si môžu vybrať z viac ako 60 farieb kože a 200 farieb prešívania.

Lister odhaduje, že do predaja pôjde len obmedzená séria tohto luxusného, športového auta, pričom cena by mala byť okolo 125.000,- libier.

zdroj: motor1.com