Koncept luxusného SUV BMW X7 iPerformance9. September 2017

Automobilka BMW zverejnila fotografie pripravovanej vlajkovej lode, crossoveru BMW Concept X7 i Performance, ktorý bude mať svoj debut na autosalóne vo Frankfurte.

Koncept luxusného, športového auta BMW X7 iPerformance prináša niektoré známe dizajnové prvky BMW. Prednej časti dominuje masívna mriežka, ktorá je pre ešte väčšie zvýraznenie celá chrómová. LED svetlá už tradične plynule nadväzujú na mriežku. Predná časť má pomerne jednoduchý štýl, ktorý zaujme hlavne určitou robustnosťou.

Profil nového SUV má ostré črty. Vo výbave je dosť chrómu, ktorý je možné vidieť na blatníkoch, bočných prahoch a na lištách okolo okien.

V zadnej časti sú dominantné LED svetlá, ktoré sa ťahajú po celej šírke auta. V zadnej časti blatníkov sú výrazné dizajnové prieduchy v tvare písmena ´´L´´.  Koncept luxusného, športového SUV BMW X7 má sklenenú strechu, ktorú spevňuje delič v tvare písmena Y. Interiér vďaka tomu dostáva veľké množstvo prirodzeného svetla.

Interiér nového BMW X7 je vybavený luxusnými sedadlami pre šiestich cestujúcich, ktorí sedia v troch radách. V prednej časti je digitálna prístrojová doska a veľká informačná obrazovka v rovnakej výške. Cestujúci v zadnej časti majú vlastný informačný systém zabudovaný v predných sedadlách.

Symbol iPerformance označuje, že luxusné, športové autá BMW X7 majú hybridný pohon kombinujúci elektromotor s preplňovaným spaľovacím motorom. Hybridná technológia by mala aj v tak veľkom vozidle zaistiť dostatočný výkon a nízku spotrebu.

Luxusné, športové autá BMW X7 prídu do predaja v roku 2018, pričom výroba bude prebiehať vo fabrike BMW v Južnej Karolíne. Interné informácie od BMW hovoria, že automobilka by časom mohla ponúknuť aj extra luxusnú verziu BMW X7, ktorá by stratila tretí rad sedadiel. Tým by sa vytvoril ohromný priestor pre cestujúcich na zadných sedadlách.

zdroj: motor1.com