Hybridné Porsche 911 bude najvýkonnejšou 911tkou vôbec29. November 2019

Automobilka Porsche sa vrhla do elektrifikácie pomerne masívne, keďže tento rok predstavila už aj čisto elektrické, luxusné, športové auto Porsche Taycan. Okrem toho dostali aj ďalšie modelové rady hybridný systém. Budúci rok navyše príde ďalšie elektrické auto v podobe Porsche Taycan Cross Turismo. Čo ale s legendárnym Porsche 911?

Na túto otázku nedávno odpovedal samotný šéf Porsche Oliver Blume, ktorý hovoril o ambíciách Porsche v budúcom desaťročí. O hybridnej verzii pre luxusné, športové autá Porsche 911 sa špekuluje už dlhšie a teraz to Blume potvrdil. Podľa jeho slov bude hybridné Porsche 911 najvýkonnejším modelom 911. Auto by sa malo postaviť nad model Turbo S a tiež GT2 RS.

Hybridné Porsche 911 by malo mať obmedzený čisto elektrický dojazd, pričom už teraz sa vie, že model bude vyvinutý od samého začiatku tak, aby počítal s miestom pre elektromotor a batérie a aby zvládol krútiace momenty vyššie ako 800 Nm.

Luxusné, športové autá Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid sú vrcholným modelom rady Panamera, pričom samotný elektromotor prináša dodatočný výkon 134 HP a krútiaci moent 400 Nm. Predpokladá sa, že hybridná verzia Porsche 911 bude vychádzať z verzie 911 Turbo, ktorá v najsilnejšej modifkácii ´´S´´ disponuje výkonom 641HP. Hybridné Porsche 911 by malo ponúkať výkon viac ako 700 HP.

Nie je zatiaľ jasné, kedy sa luxusné, športové autá Porsche 911 Turbo Hybrid dostanú do predaja, ale predpokladá sa predstavenie do roku 2022.

zdroj: motor1.com