Facelift VW Tiguan ponúka model R a eHybrid7. Júl 2020

Automobilka VW predstavila v polovici predajného cyklu facelif populárneho modelu Volkswagen Tiguan. Ten prináša okrem dizajnových zmien aj nové luxusné, športové autá v podobe modelov eHybrid a R.

Volkswagen Tiguan je najpredávanejším crossoverom skupiny VW, pričom sa ho v roku 2019 predalo 911.000 kusov. Aj z tohto dôvodu nechcela automobilka Volkswagen moc experimentovať s takto úspešným modelom a facelift stavil skôr na istotu.

Dizajnové zmeny sú vidieť na prednej časti, kde sú nové LED svetlá a predný nárazník. Dotykový displej interiéru, ovládanie klimatizácie je odvodený z vyššej rady luxusných, športových automobilov Volkswagen Arteon. Nový adaptívny tempomat teraz môže pracovať až do rýchlosti 210 km/h. Nový informačný systém MIB3 je teraz desaťkrát rýchlejší.

Vo výbave faceliftu Volkswagen Tiguan teraz nájdeme aj položky, ktoré sú obvyklé skôr v luxusných, športových automobiloch, napr. exkluzívny zvukový systém Harman Kardon s výkonom 480 W. Volkswagen hovorí, že facelift Tiguanu prichádza s najnovšími motormi TDI, ktoré sú najčistejšie na svete.

Najdôležitejšou novinkou faceliftu VW Tiguan je luxusné, športové auto Tiguan R, ktoré má pod kapotou preplňovaný štvorvalec s výkonom 316 HP a krútiacim momentom 420 Nm. Jedná sa o rovnakú jednotku akú používajú luxusné, športové autá Volkswagen Arteon R a Golf R. Výkon je prenášaný cez sedemstupňovú automatickú prevodovku na všetky štyri kolesá systémom 4MATIC.

Novinkou faceliftu Volkswagen Tiguan je aj verzia eHybrid, ktorá ponúka elektrický dojazd 31 km a maximálnu rýchlosť až 130 km/h bez nutnosti spaľovania benzínu. Facelift VW Tiguan príde do predaja na jeseň tohto roka.

zdroj: motor1.com