Extrémne ľahké a výkonné Porsche 9643. September 2017

Nemecký úpravca DP Motorsport sa venuje náročnej úprave luxusných, športových automobilov Porsche 911 a to hlavne od generácie 964 z konca 80tých a začiatku 90tých rokov. Najnovším projektom úpravcu je Porsche 911 Carrera 2 z roku 1990, ktoré vyladilo na okruhový špeciál schopný jazdiť aj na bežnej ceste. Výsledkom je krásne kupé, ktoré má oproti štandardu o 25% nižšiu hmotnosť a o 30% vyšší výkon.

Samotnú úprava DP Motorsport obsahuje prednú kapotu z uhlíkových vlákien s ľahkými hliníkovými podperami a nový predný spojler s vlastným dizajnom. V zadnej časti firma nainštalovala veľké blatníky a kryt motora z uhlíkových vlákien. Okná boli kvôli hmotnosti nahradené zmesou plexiskla a tenké skla.

Luxusné, športové auto Porsche 911 Carrera 2 z dielne DP Motorsport má hmotnosť len 1035 kg. Pre pútavý vzhľad použil úpravca dizajn auta vo farbe Signal Yellow, čo je reálna farba z rozsiahlej palety Porsche.

Pod kapotou najnovšieho projektu DP Motorsport je ukrytý 3.8 litrový plochý šesťvalec. Pre vylepšený výkon sú použité vačkové hriadele Schrick a tiež škrtiace klapky o priemere 71 mm. Výfuky sú od značky M & M. Vylepšený výkon 325 HP je prenášaný na zadné kolesá cez päťstupňovú prevodovku s pomermi z modelu 964 RS a prostredníctvom diferenciálu z obmedzeným prešmykom.

Aj keď ide o čisto športové auto, ponúka interiér DP Motorosport šoférovi trochu pohodlia tým, že čalúnenie je v kombinácii koža a Alcantara. Vo výbave je aj klimatizácia a vyhrievané čelné sklo. Firma tiež nainštaluje vlastnú palubnú dosku z uhlíkových vlákien a kolenný panel. Pevné usadenie posádky zaistia sedadlá Recaro s karbónovým rámom a štvorbodové bezpečnostné pásy.

Najnovšia práca DP Motorsport sa trochu podobá na projekt Guntherwerks 400R, ktorý sa pokúša vytvoriť modernizovaný vzduchom chladený model Porsche 911, ktorý by mal fungovať na ceste ale aj na závodnej trati. Cena tohto luxusného, športového auta s výkonom 400 HP je 525.000 dolárov.

zdroj: motor1.com