Elektrický Volkswagen I.D. ponúkne dojazd až 600 koní12. Február 2018

Nové, luxusné, športové autá na elektrický pohon Volkswagen I.D. pôjdu do výroby koncom roka 2019 v závode Zwickau v Sasku, pričom prví dodávky zákazníkom sú naplánované na rok 2020.

Päťdverový, päťmiestny hatchback bude prvým modelom VW čisto na elektrický pohon a tiež prvým členom rodiny I.D. postavenej na platforme MEB. VW má s novou radou I.D. odvážne plány, keďže predpokladá predaj až 100.000 týchto luxusných, športových automobilov za rok. Model sa pritom nebude ponúkať v Severnej Amerike.

Predbežné špecifikácie naznačujú, že dojazd nového Volkswagenu I.D. by mal byť 400-600 km. Motor by mal mať výkon 125 kW a pohon zadnej nápravy (možnosťou by mal byť aj pohon 4×4).

Nový Volkswagen I.D. mal zrýchliť z 0-100 km/h za menej ako 8 sekúnd. Očakáva sa maximálna rýchlosť auta 160 km/h. Podľa VW príde toto nové elektrické auto na trh s dostupnou cenou.

Podľa VW by mal mať nový Volkswagen I.D. vynikajúcu ovládateľnosť a v neskoršej fáze aj autonómne jazdné schopnosti. Model príde s novým dizajnovým jazykom, pričom koncept modelu je dlhší, širší a aj vyšší ako Volkswagen Golf. Priestorovo by mal model reprezentovať skôr Volkswagen Passat. Výbava bude obsahovať aj 30 minútové nabíjanie 80% kapacity batérii, pomocou DC Combo.

zdroj: motor1.com