Elektrický hyperšport Porsche príde najskôr v roku 20258. Marec 2019

porsche-918-spyder-facelift-1Bolo to v roku 2015, kedy Porsche uzatvorilo produkciu limitovaného, luxusného, športového auta s hybridným pohonom, Porsche 918 Spyder. Na nástupcu tohto superšportu si budeme musieť nejaký čas počkať. Pôjde pravdepodobne o čisto elektrické, prípadne hybridné, luxusné, športové auto, ktoré ale do predaja nepríde skôr ako v roku 2025.

Šéf Porsche Oliver Blume k tomu na autosalóne v Ženeve povedal, že Porsche sa rozhodlo s uvedením nového modelu počkať, pričom čaká na lepšiu technológiu batérii. Porsche predpokladá, že bude trvať ďalšie tri, štyri roky, než bude vývoj batérii na takej úrovni, že bude vhodný pre nové, luxusné, športové auto Porsche, ktoré by malo podobný status ako legendárne Porsche 918 Spyder.

porsche-918-spyder-facelift-2Produktová stratégia Porsche už obsahuje elektrifikovaný hyperšport  Porsche, každopádne automobilka sa nedokázala rozhodnúť, či bude v aute ešte aj spaľovací motor. Existuje možnosť, že v novom luxusnom, športovom aute Porsche budú využité polovodičové batérie, pričom nemecká značka sa spojila so Stanfordskou univerzitou, aby spolu pracovali na revolúcii v segmente elektrických vozidiel.

Výskum Porsche preukázal, že dojazd až 1000 km bude možný za použitia pevných batérii, ktoré budú o 30% ľahšie ako súčasné batérie. Navyše 99% materiálu batérii bude možné recyklovať. Materská firma VW investovala minulý rok 100 miliónov dolárov do kalifornskej technologickej firmy QuantumScape, ktorá pracuje na pevných batériách. Konečným cieľom pritom je vytvorenie výrobnej linky do polovice budúceho desaťročia. To by zodpovedalo aj predstaveniu nového luxusného, športového auta Porsche na elektrický pohon.

Automobilka Porsche má do roku 2025 ešte v pláne predstaviť hybridný model Porsche 911, ktorý príde za 3-4 roky a mal by byť postavený nad luxusné, športové autá Porsche 911 Turbo S.

zdroj: motor1.com