Elektrický Brabus Ultimate E Concept ma 204 koní12. September 2017

Smart ForTwo asi nie je najzaujímavejšie auto na svete, ale to len do doby, než si ho do parády zoberie úpravca luxusných, športových automobilov Brabus. Ten na autosalóne vo Frankfurte predstavil koncept Ultimate E, ktorý vychádza z modelu Smart ForTwo. Spaľovací motor bol úplne odstránený a v spolupráci s Kreisel Electric dostalo auto kompletne elektrický pohon.

Koncept Brabus je vybavený elektrickým motorom, ktorý generuje impozantný výkon 204 HP. Malé luxusné, športové auto Brabus Ultimate E Concept (hmotnosť len 1.085 kg) dokáže zrýchliť z 0-100 km/h len za 4.5 sekundy. Maximálna rýchlosť 180 km/h sa na prvý pohľad nezdá tak pôsobivá, každopádne si treba uvedomiť, že ide o malé elektrické auto.

V podlahe auta je nainštalovaná lítium-iontová batéria s kapacitou 22 kW, čo zaisťuje dostatok energie na 160 km jazdy. Na 80% je možné batériu nabiť už za pol hodiny.

Malé, luxusné, športové auto Brabus Ultimate E Concept jazdí na 18´´ originál diskoch Brabus. Koncept s nulovými emisiami dostal atraktívnu žltú farbu a aerodynamický paket. Interiér kombinuje žltú farbu exteriéru spolu s kontrastnou modrou.

Brabus hovorí, že v súčasnej dobe uskutočňuje testovanie na bežnej ceste, pričom aj samotná výstava vo Frankfurte ukáže odozvu. V prípade dostatočného dopytu, by išlo toto malé, luxusné, športové auto na elektrický pohon do predaja v obmedzenej sérii.

zdroj: motor1.com