Elektrické Porsche Taycan dráždi novou oficiálnou skicou16. Marec 2019

2020-Porsche-Taycan-2Automobilka Porsche už potvrdila, že nové, luxusné, športové autá na elektrický pohon, Porsche Taycan, budú predstavené v septembri (pravdepodobne na autosalóne vo Frankfurte). Teraz Porsche rozposlalo zákazníkom, ktorí sú už auto objednali, správu a dve skice modelu, s tým, že všetko ide podľa plánu a prebiehajú prípravy na štart modelu Taycan.

Porsche dokončuje práce na montážnej linke v Zuffenhausen, pričom rýchlym tempom pokračuje po celom svete aj rozširovanie nabíjacej siete.

2020-Porsche-Taycan-3Dve zverejnené skice dávajú pozitívny signál, ako by mali nové, luxusné, športové autá Porsche Taycan vyzerať. Pri premene z konceptu (Mission E) na výrobný model, nestráca auto príťažlivosť a v skutočnosti je krásne ako nikdy. Skica je výrazne čistejšia a má ostrejšie hrany ako skúšobný model, ktorý bol v maskovanej podobe videný pri tetovaní.

Luxusné, športové autá Porsche Taycan budú mať čisto elektrický pohon a budú veľmi rýchle. Dvojica elektromotorov bude ponúkať výkon 600 HP, čo zaistí zrýchlenie z 0-100 km/h za 3.5 sekundy. Taycan bude teda rovnako rýchly ako luxusné, športové autá Porsche Panamera S E-Hybrid. Prvé elektrické Porsche bude schopné na jedno nabitie prejsť až 500 km (merané optimistickým testovacím cyklom NEDC, takže reálny dojazd bude v skutočnosti skôr menší).

zdroj: motor1.com