Bugatti údajne plánuje jednorazový kabriolet Chiron27. Jún 2020

Podľa informácii z TheSupercarBlog automobilka Bugatti údajne pripravuje jednorazové, luxusné, športové auto Bugatti Chiron kabriolet. Podrobnosti o exkluzívnom vozidle sú veľmi vzácne, ale cena by mala byť asi 10 miliónov EUR bez DPH.

Bugatti sa už tradične nevyjadruje k svojim novým, luxusným, športovým autám, každopádne model s otvorenou strechou by nebol novinkou. Model Bugatti Veyron v minulosti Bugatti ponúklo aj vo verzii roadster, keď ponúklo Bugatti Veyron Grand Sport. Vtedy ale nešlo o jednorazový model, ale určitú sériu vozidiel.

Vyjadrenie Bugatti o otvorenosti k požiadavkám zákazníkom naznačujú, že luxusné, športové autá Bugatti Chiron roadster by sa do predaja mohli dostať. Nemuselo by ale ísť úplne o jednorazový model, ale menšiu sériu, ktorú by limitovala vysoká cena. Otvorená verzia Bugatti Chiron by mohla byť niečím zvláštna, nemuselo by ísť o klasický roadster, ale možnosťou je aj verzia Speedster alebo Barchetta.

Otvorená verzia Bugatti Chiron by určite výborne zapadla do portfólia tejto modelovej rady, keďže Bugatti od roku 2016 (kedy sa predstavil model Chiron) predstavilo aj ďalšie luxusné, športové autá odvodené od modelu Chiron. Išlo o verzie Bugatti Chiron Pur Sport, Super Sport 300+ alebo exkluzívne verzie Bugatti Divo a Centodienci.

zdroj: motor1.com