BMW X8 Coupe by mohlo prísť už v roku 20202. November 2019

2020-BMW-X8-aV dnešnej dobe sa zdá, že automobilka BMW sa riadi heslom, čím väčšie, tým lepšie. Masívna predná mriežka pre luxusné, športové autá BMW M3 a M4 je už potvrdená a pre tých, ktorým sa zdá vrcholné SUV BMW X7 málo robustné, malo by prísť aj BMW X8. Oficiálne nie je nič potvrdené, každopádne nový model je už údajne hotový.

Správy hovoria, že nový, luxusný, športový crossover BMW X8 dostal zelenú a príde do roku 2020, alebo začiatkom roka 2021. Časový rámec predstavenia môže byť ale iný, keďže ani nové BMW X7 neprišlo hneď a ešte predtým sa objavil koncept.

Podľa dostupných informácii nesie nové BMW X8 interné označenie G09 a malo by ísť o športovejšiu, kupé verziu SUV BMW X7. Nepôjde teda o väčší model ako je aktuálne BMW X7, bude ale pravdepodobne drahší. Zvesti hovoria, že do predaja by sa mali dostať aj luxusné, športové autá BMW X8 M, ktoré by mali mať pod kapotou biturbo motor V8 o objeme 4.4 litra s výkonom viac ako 600 HP. Vzrušujúcejšou verziou by mohlo byť aj BMW X8 s motorom V12, to ale nie je vzhľadom na politiku BMW isté.

zdroj: motor1.com