BMW ukazuje, čo sa ukrýva za novou, veľkou mriežkou17. Január 2021

Luxusné, športové autá BMW M3 a M4 majú tak trochu kontroverznú, veľkú prednú mriežku. BMW teraz ukazuje, že nejde len o dizajnový doplnok, ale mriežka má aj svoju technickú funkciu.

Okamžite je jasné, že väčšinu plochy veľkej mriežky zaberá chladič. Spolu s jeho základnou funkciou udržovať optimálnu teplotu sa v tejto časti BMW venovalo aj ochrane pred prerazením od kamienkov. Drobné úpravy má aj brzdový kanál pre chladenie bŕzd.

BMW M3 a M4 sú nepochybné luxusné, športové autá s veľkým výkonom a tak nie je prekvapením, že vďaka novej mriežke BMW pridalo niekoľko ovládacích plôch pod karosériou, aby sa zlepšil chladiaci výkon. Vzhľadom k tomu, že chladič oleja je najnižším chladičom v prednej časti, je v tejto časti klapka, ktorá podporuje oblasť podtlaku vzduchu tesne pod ním.

Video prezentované BMW pekne ukazuje, prečo je mriežka taká aká je. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, dizajnéri a inžinieri pri vývoji auta musia byť v určitej harmónii. Musia totiž vytvoriť luxusné, športové auto, ktoré nielen dobre vyzerá, ale aj dobre funguje.

zdroj: motor1.com