BMW M850i Individual Night Sky má vo výbave meteorit4. Január 2019

Divízia BMW Individual ukazuje svoje schopnosti jednorazovou edíciou luxusného, športového auta BMW M850i Night Sky. Jedinečné kupé BMW obsahuje kúsky meteoritu v interiéri, pričom prvky exteriéru a kabíny sú tomuto materiálu tiež prispôsobené.

Vykladané kúsky meteoritu zdobia dosku stredovej konzole, tlačidlo start-stop, horné lišty radenia a ovládač iDrive. Meteorit je tiež súčasťou dverových dosiek. Kúsky sú veľmi ľahko rozpoznateľné podľa pruhovaného vzhľadu, ktorý odborníci volajú Widmanstätten (podľa osoby z 19. storočia, ktorá tento vzhľad popísala). Charakteristický vzhľad je v dôsledku tvorby kryštálov železa a niklu na meteorite v priebehu asi 10 miliónov rokov.

Výborne vyzerá aj veko na stredovej konzole, ktoré vďaka osvetlenému LED vzoru vyzerá ako súhvezdie hviezd. Dizajn Widmanstätten sa tiež objavuje vyrazený na sedadlách a hlavových opierkach. Rovnaký vzhľad je aj na špeciálnych zrkadlách a prednom nárazníku s bočnými prívodmi vzduchu.

Luxusné, športové autá BMW M850i Night Sky sú natoľko výnimočne vybavené, že BMW sa dokonca rozhodlo vybaviť model novými 3D vytlačenými brzdovými strmeňmi. Ich výhodou je, že sú o 30% ľahšie ako strmene na ´´bežnom´´ BMW 8.

Nočnú edíciu aj farba exteriéru. BMW namaľovalo toto luxusné, športové auto v hlbokom, nekovovom odtieni čiernej. Potom položili na vrchnú časť modelu kovovú modrú farbu San Marino, ktorá plynule začína od hornej časti blatníkov smerom nadol.

zdroj: motor1.com