BMW M príde do Ženevy s novým konceptom7. Február 2018

bmw-8-2018-Najnovšie informácie naznačujú, že divízia BMW M, zodpovedná za výkonné luxusné, športové autá BMW, by mala na výstave v Ženeve predstaviť nový a tak trochu tajomný koncept. Identita modelu nie je známe, každopádne nepôjde o superšport.

BMW Concept 8 SeriesPredpokladá sa, že koncept nového modelu BMW M bude postavený na rovnakej platforme ako nová rada BMW 8. V Ženeve by ale nemal byť predstavený model BMW M8 Cabrio a ani M8 Gran Coupe. BMW má tento rok v pláne predaj luxusného, športového auta BMW 8 Coupe, takže iná karosárska verzia v podobe konceptu sa čakať nedá.

Zdroje naznačujú, že BMW M by malo prísť s vrcholnou verziou konceptu luxusného, športového auta BMW M8. Malo by ísť konkrétne o model BMW M860i, ktorý bude mať pod kapotou motor V12 o objeme 6.6 litra. Pôjde teda o vrcholnú verziu rady 8, ktorá bude ale spadať pod divíziu BMW M.

Koncept nového luxusného, športového auta BMW M by mal byť predstavený už 6. marca na autosalóne v Ženeve, kde by sa mal prezentovať aj spolu so sériovou rada nového BMW 8 Coupe.

zdroj: motor1.com