Audi ponechá svoju typickú mriežku aj u elektrických modelov22. Júl 2021

Automobilka Audi zrýchľuje vývoj a nasadenie svojich luxusných, športových automobilov na elektrický pohon, pričom už od roku 2026 by mohli byť v ponuke Audi len nové vozidlá na elektrický pohon. Zmena by sa dokonca mala týkať aj hybridov, ktoré by mali rovnako ako benzínové a dieselové vozidla, skončiť. Momentálne je ale isté to, že ani prechodom na elektrické, luxusné, športové autá, neprídu zákazníci Audi o typickú prednú mriežku.

Veľa výrobcov automobilov pritom prednú mriežku považuje v elektrickej dobe za zbytočnú, keďže nie je nutná na chladenie vozidla. Audi však prednú mriežku považuje za výrazný dizajnový doplnok, ktorý vytvára dizajnový jazyk značky Audi. Tzv. Singleframe mriežka tu je a zostane súčasťou luxusných, športových automobilov Audi bez ohľadu na technológiu pohonu.

Maska chladiča typická pre luxusné, športové autá Audi teda zostane aj do budúcnosti, pričom ide o dôležitý prvok zachovania identity, ktorý v budúcnosti pomôže odlíšiť elektrické vozidlá Audi od konkurencie.

V tomto momente nie je jasný dizajnový smer, ktorým sa budú luxusné, športové autá Audi vyvíjať v ére elektrických modelov. Mriežka by si mala udržať svoj tvar. Vnútorná časť sa ale určite bude meniť, aby zodpovedala čo najlepšej efektivite elektrických modelov.

zdroj: motor1.com