Audi naznačilo možnosť výroby športového Audi RS Q52. Júl 2020

Informácie o možnom luxusnom, športovom aute Audi RS Q5 sa šíria už od roku 2015, kedy prišiel do predaja nový model. Teraz v polovici predajného cyklu, keď Audi ukázalo nový facelift, zostáva stále na vrchole Audi SQ5.

Tento stav by ale nemusel trvať dlho, keďže hovorca Audi pri otázke na luxusné, športové auto Audi RS Q5 odpovedal takto: ´´Je vzrušujúce vidieť niečo také, ale nie je to téma, do ktorej sa môžeme ponoriť.´´ Inými slovami, nehovorí nie a ani áno. Keby sme trochu špekulovali a čítali medzi riadkami, dalo by sa povedať, že sa to stane, ale možno to nebude hneď.

Pokiaľ ide o luxusné, športové autá Audi RS Q5, prichádza do úvahy termín predaja v roku 2021. Pod kapotou by sa určite objavil rovnaký twin-turbo motor V6 o objeme 2.9 litra, ktorý je aj v Audi RS5 a ktorý generuje výkon 444 HP a krútiaci moment 600 Nm.

Po spustení predaja Audi Q3 Sportback môže Audi plánovať podobný, športovejší model aj pre Audi Q5. Nové Audi Q5 Sportback by malo prísť do predaja už koncom tohto roka a bolo by logické, keby dostalo aj verziu SQ5 a RS Q5. Audi by tak uzatvorilo celú modelovú radu športových crossoverov, ktorá by začínala malým Audi SQ2 a končila luxusným, športovým SUV Audi RS Q8.

zdroj: motor1.com